جراحی زیبایی بینی

Rhinoplasty (1)

دوره درمان جراحی رینوپلاستی


اگرچه جراحی زیبایی بینی کمتر از 2 ساعت طول می کشد ، اما زمان لازم برای رها شدن از عوارض این روش بسیار طولانی تر خواهد بود. اگرچه جراحی بینی یک روش معمول است ، اما هرگز نباید آنرا ساده فرض کرد و از آن غفلت کرد.
در حقیقت ، برای اینکه نتیجه عمل جراحی مشخص شود و مراحل بهبودی بیمار سریعتر طی شود ، هفته ها طول می کشد تا بیمار برای این عمل آماده شود. در اینجا نکاتی وجود دارد که بیماران قبل از انجام جراحی زیبایی بینی باید در نظر بگیرند. اما ، هر کسی که قصد جراحی بینی را دارد ، باید قبل از عمل با پزشک خود مشورت کند و قبل از عمل این روش را دنبال کند.
به طور کلی برخی از اقدامات مهم که باید قبل از عمل بینی انجام شود به شرح زیر است:
درباره دکتر جراح خود تحقیق کنید
با یک مشاور صحبت کنید
رژیم و سبک زندگی خود را بهبود ببخشید
برای مراقبت های بعد از عمل برنامه ریزی کنید
برنامه ای برای طول درمان و بهبودی بعد از عمل داشته باشید

نحوه انتخاب و ملاقات با یک جراح
مطمئناً انتخاب یک پزشک که قصد جراحی بینی برای شما دارد ، تأثیر بسیار زیادی در رضایت کلی شما از نتیجه عمل جراحی بینی شما خواهد گذاشت. هنگام مشورت با پزشک که احتمالاً تحت عمل جراحی زیبایی شما قرار می گیرد ، باید از اعتبار آن اطمینان داشته باشید و تاریخچه آن را مرور کنید. در بررسی سوابق قبلی از جراحی های انجام شده توسط پزشک خود ، حتما عکس های قبل و بعد از عمل بیماران را بررسی و ارزیابی کنید. شما همچنین باید توانایی ها و مهارت های کارمندان مورد نظر خود را به روشی متفاوت بررسی کنید. این به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که پزشک قادر است در عین حال سلامت و ایمنی جسمی شما را نیز برآورده سازد ، نیازهای زیبایی شما را برآورده کند.
علاوه بر این ، باید در مورد ظاهر ایده آل مورد نظر خود با پزشک خود صحبت کنید. این توصیه به شما و جراح شما کمک می کند تا هر دو با یک چشم انداز واضح عمل جراحی را انجام دهند و انتظارات واقع بینانه از نتیجه داشته باشند. هنگام مشاوره برای جراحی ، جراح شما معمولاً از بینی شما عکس می گیرد و شکل و شکل آن را معاینه می کند. پزشک همچنین سوابق پزشکی شما را در طول این مشاوره بررسی خواهد کرد و به شما می گوید که آیا شما کاندید خوبی برای جراحی زیبایی بینی هستید یا خیر.

مراقبت از بینی بعد از عمل تغییر عادات و رژیم های غذایی

مراقبت از بینی بعد از عمل
تغییر عادات و رژیمهای غذایی


در هفته های قبل از جراحی ، مهم است که بدن خود را برای تغییراتی که احتمالاً رخ می دهد آماده کنید. هرچه سلامت شما قبل از عمل باشد ، روند بهبودی بعد از عمل سریعتر و آسان تر برای شما خواهد بود. تغییراتی که اکثر جراحان قبل از عمل به شما توصیه می کنند عبارتند از:
از آسپیرین و سایر داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید
هرگز الکل ننوشید
سیگار نکشید
مصرف ویتامین های C و E و همچنین آهن را بیشتر کنید. این مکمل ها می توانند در بهبود زخم های ناشی از جراحی بسیار مؤثر باشند
به جراح خود حتی ملایم ترین بیماری های خود را بگویید
وعده های غذایی سبک قبل از وعده های قبل از عمل بخورید

برنامه ریزی برای اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی

علاوه بر آماده شدن برای روز عمل ، مهم است که بیمار برای روز بعد از عمل آماده شود. اگر اقدامات مناسب از قبل انجام شود ، در راحت ترین بهبودی بعد از عمل ، به بیمار بهترین خدمات ارائه می شود. در اینجا چند مرحله آورده شده است که به شما کمک می کند تا بیمار پس از عمل به راحتی بهبود یابد.
در صورت امکان ، ترتیب دهید تا در 48 ساعت اول بعد از عمل ، تمام احیای محل شما با احتیاط کامل انجام شود.
برای تأمین امنیت کامل ، همیشه از وسایل نقلیه مطمعن استفاده کنید
برنامه ریزی کنید تا حداقل دو هفته از کار خودداری کنید
برای کاهش تورم در اطراف بینی ، کمپرس یخی درست کنید
قبل از جراحی کارهای سخت خود را انجام دهید

روز عمل

جراح قبل از اطلاع از روند و روش آن ، شما را برای انجام عمل آماده می کند. اقدامات نهایی که باید انجام دهید به شرح زیر است:
صورت خود را کاملاً بشویید تا میزان باکتری های روی پوست شما به حداقل برسد
بعد از نیمه شب قبل از عمل ، چیزی نخورید و ننوشید
برای آرایش مو و پوست خود از هیچگونه مواد آرایشی استفاده نکنید
شب قبل از عمل خوب بخوابید
علاوه بر روشهای ذکر شده در بالا ، هر بیمار نیازهای منحصر به فردی دارد که باید قبل از انجام جراحی زیبایی بینی با جراح خود مشورت کند. احساس اعتماد به نفس در مورد موفقیت جراحی عاملی است به اندازه اقداماتی که تاکنون به آنها اشاره کردیم. بنابراین ، بهتر است قبل از سوالات خود از جراح خود ، تمام نگرانی های خود را در مورد عمل جراحی برطرف کنید. آمادگی کامل برای معکوس کردن روند ناهنجاری صورت ، احتمال انجام یک عمل جراحی موفق و بی خطر را افزایش می دهد و به شما در بهبودی سریع و آسان بعد از آن کمک می کند.
نمی توان انکار کرد که جراحی زیبایی بینی ممکن است برای بعضی افراد مناسب نباشد ، اما باید صبر کنید تا نتیجه جراحی زیبایی را مشاهده کنید. زمان معمول بهبودی از جراحی بینی حدود دو هفته است. از آنجا که عمل زیبایی بینی باعث ایجاد تغییرات چشمگیر در استخوان و غضروف بینی می شود ، بدن برای انطباق با این تغییرات به زمان زیادی نیاز دارد. باید در نظر داشته باشید که زمان ریکاوری و زمان ریکاوری بعد از جراحی بینی در افراد متفاوت خواهد بود و به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:
میزان تغییرات بینی در جراحی
کیفیت مراقبت های بعد از عمل
سلامت عمومی بیمار قبل از عمل

مراقبتهای بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

بعد از عمل ، جراح دستورالعمل های مناسب بعد از عمل را به طور کامل برای بیمار توضیح می دهد. از آنجایی که جراحی بینی یکی از پیچیده ترین جراحی های پلاستیک صورت است ، موفقیت این روش بستگی به پیروی از این عمل دارد. بهتر است برای یک دوست بیمار یا بستگان خود مسئولیت مستقیمی در انجام مراقبت های بعد از عمل بیمار داشته باشید. دستورالعملهای مراقبت بعد از عمل بینی به کاهش درد جراحی در زمان بهبودی کمک خواهد کرد. این موارد شامل موارد زیر است:
از کم آب شدن بدن خودداری کنید
برای کاهش تورم به دلیل جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید
تا حد امکان استراحت کنید
از فعالیت های شدید و ورزش خودداری کنید

اولین 48 ساعت بعد از عمل

برای بسیاری از بیماران ، 24 ساعت اول پس از عمل دشوارترین دوره بهبودی و بهبودی بعد از عمل است. در این مدت ممکن است عوارضی از بیهوشی ایجاد شود و شرایط ممکن است برای بیمار کمی غیرقابل تحمل باشد. جراح شما می تواند به شما کمک کند مقداری از درد خود را با کمک مسکن ها مدیریت کنید. با این وجود ، گاهی اوقات درد عمل آنقدر سطحی است که با مسکن های ساده قابل کنترل است. از جمله مشکلاتی که ممکن است بیمار در طی دوره اولیه بهبودی بعد از عمل با آن روبرو شود موارد زیر است:
سردرد
تورم
کبودی صورت
خون دماغ شدن
در 24 ساعت اول بعد از عمل زیبایی بینی ، توصیه می شود بیمار تمام مدت در رختخواب بماند تا سرش بالای بدن باشد. ممکن است بیمار احساس پوسته پوسته شدن شدید پوست صورت و همچنین درد بینی و سردردهای شدید داشته باشد. خونریزی بعد از عمل بینی نیز به خصوص در 48 ساعت اول بعد از عمل بسیار متداول است. جلوگیری از هرگونه صدمه به بینی هنگام بهبودی بینی بعد از عمل بسیار مهم است. ترومای بینی می تواند تأثیر عمیقی بر نتیجه عمل جراحی داشته باشد.

بهبودی سلامتی بیمار بعد از هفته اول

در هفته اول قرار ملاقات پیگیری مطابق با پزشک ، جراح پیشرفت شما را ارزیابی می کند. اگر بینی بعد از این مدت به درستی شکل بگیرد ، پزشک پانسمان اولیه و بخیه ها را از بینی خارج می کند. بعد از این مدت ، کبودی روی صورت کاهش می یابد و تورم بسیار کم خواهد شد.
بسیاری از بیماران قادر خواهند بود بعد از یک هفته جراحی بینی دوباره به سر کار خود برگردند و زندگی عادی خود را از سر بگیرند. با این حال ، بیماران باید با احتیاط عمل کرده و از فعالیت بدنی شدید جلوگیری کنند. بیماران هرگز نباید در دو هفته اول بعد از عمل ، اشیاء سنگین را ورزش یا بلند کنند. همچنین ، در طول هشت هفته اول ، نباید درگیر فعالیت هایی باشید که احتمالاً به بینی شما ضربه می زند. علاوه بر این ، خونریزی بینی می تواند در چند روز اول بعد از جراحی سفر هوایی به بینی آسیب برساند. بنابراین توصیه می شود در این مدت از هواپیما برای سفرهای خود استفاده نکنید.
برای بسیاری از بیماران ، مزایای جراحی بینی با گذشت زمان از مشکلات فراتر می رود. بسیاری از عوارض جانبی جراحی زیبایی بینی تنها دو هفته اول دوام خواهد داشت و در دوره بهبودی بعد از عمل از بین می روند. اما لازم به ذکر است که در بعضی موارد تورم جزئی بینی بعد از عمل حتی ممکن است برای چند ماه بعد از عمل باقی بماند و ممکن است نتیجه نهایی جراحی یک سال پس از عمل مشخص شود.

تماس جهت هماهنگی

09393324686 - 021-22018009

جراحی زیبایی بینی در ایران زیبا بامتخصصین برتر کشوری

This post is also available in: English العربية

×

Hello!

Welcome to SAMAMEDTOUR

In case you need any help, please send me a message here. I will be glad to help

× How can I help you?